Lai arī es (cerams) laimīgi iekļaujos tajos uz ko jaunie grozījumi neattieksies, jo mazulis piedzima aprīlī, tomēr gribētu aprakstīt savas pārdomas un emocijas.

Arī mēs ģimenē domājam saņemt vecāku pabalstu uz mani, un es turpināšu strādāt un tam par iemeslu ir tikai viens – šajā pirmajā gadā saņemtais pabalsts tiks izlietots nākamajiem gadiem, jo šeit ir tikai daži fakti:

  1. Mēs ģimenē izlēmām, ka mamma ar bērnu mājās paliks līdz 2gadu vecumam. Tā kā vecumā no 1 gada līdz 2 gadiem tiek maksāti tikai 30Ls, tad šo te pirmā gada māmiņalgu mēs uzreiz dalām uz 2 un otru daļu atliekam bankā, lai nākamgad mūsu dzīves līmenis krasi nekristos.
  2. Tā kā pagastā ir tikai viens bērnudārzs, kurā ir vietas tikai 240 bērniem, bet mēs esam rindā 663, bērnudārza vadītāja skaidri pateica ka ātrākais kad varam tikt bērnudārzā ir 4gadu vecumā. Vecmāmiņas kas pieskatītu mums nav, auklīte maksā vismaz 150Ls/mēnesī. Privātais bērnudārzs, maksā 250Ls+3Ls par ēdienreizi. Tātad vecumā no 2-4 gadiem ik mēnesī tiks tērēti 150Ls-300Ls par bērnu dārzu
  3. Mūsu mazulim bija nepieciešama izmeklēšana pie ārsta speciālista, kuru bija jāizmeklē bērnu klīniskajā slimnīcā. Vēlējāmies pierakstīties valsts apmaksātajā rindā, diemžēl aprīļa vidū pieraksts bija uz 2009.gada SEPTEMBRI !!!. Toties ja nestāv rindā bet izvēlas maksas pakalpojumu („tikai 47 lati”), tad apskati mazulim veica jau pēc 3 dienām. Par laimi kaite ir maznozīmīga un vismaz pagaidām nekādu tālāku mediciīnas manipulāciju nevajag. Bet ja vajadzētu, tad tieši “māmiņalga” tiktu tērēta šiem te izmeklējumiem, jo nav normāli, ka bērnam kas uz pasaules nodzīvojis 2 nedēļas ir jāgaida 5mēneši (jeb 10 savas dzīves) lai tiktu uz bezmaksas izmeklējumu… un šādu jaundzimušo kas gaida uz izmeklējumiem, jo vecāki nevar atļauties samaksāt ir simtiem.
  4. Dzīvokļa kredītu, kaut arī tā ir liela izdevumu pozīcija ģimenes makā nepieminēšu, jo pabalsts ir lai koptu bērnu nevis lai atmaksātu dzīvokļa kredītu.

Tad nu savelkot kopā „lielo māmiņalgu” un pretim uzliekot izdevumus, kas rodas dēļ tā ka valsts un pašvaldība nespēj nodrošināt bērnudārzus, laicīgu medicīnas diagnostiku pat jaundzimušajiem, vecāki izvēlas kopt mazuli līdz 2 gadu vecumam sanāk ka faktiskais pabalsts ir tikai viena trešdaļa no tā ko saņem vecāki, bet pārējais aiziet finansējot valsts neizdarības.

P.S. Un vispār atskatoties visā šajā māmiņu algu grozījumu epopejā vēlētos izteikt MILZĪGU pretenziju valdībai par to ka tik ilgi muļļāja šo jautājumu, skaidri zinot ka galu galā tik un tā pabalsti būs jāsamazina. Ja vēl rudenī, kad pirmo reizi ieminējās par māmiņalgu samazinājumu būtu tos arī pieņēmuši un noteikuši šo pašu 1.jūliju kā robežšķirtni, tad nebūtu tik daudz „apkrāpto” vecāku kam mazulis jau gaidībās, bet pabalsts tik samazināts, jo būtu šie te 10mēneši no lēmuma pieņemšanas līdz tā stāšanai spēkā. Tad būtu skaidrs, ka bērns ir tikai paša atbildība un valsts ne ar kādu pabalstu nepalīdz, bet tagad diemžēl daudzi kam bērniem jādzimst jūlija sākumā domās vai nevienoties ar ārstu par ķeizargrieziena veikšanu 30.jūnijā.

P.P.S. Jampadracis turpinās. Vienu dienu izlemj, ka pabalsts strādājošajiem netiks aiztikts, tad pēc nākts aprēķiniem tomēr izlemj, ka tiks griezts visiem, otru dienu izlemj, ka pabalsts netiks aiztikts. Vai tiešām ir tik grūti saprast ka labāk skarba realitāte un skaidra nākotne,  nekā neziņa par nākotni un rožaini poliķu spriedelējumi.

ОПРЕДЕЛИТЕСЬ, НАКОНЕЦ!*

*-  izlemjiet taču beidzot!