Vēl jūlija mēnesī nosūtīju vadošajiem Latvijas degvielas mazumtirgotājiem e-pasta vēstuli ar lūgumu atsūtīt statistiku par degvielas cenu dienas griezumā par 2 mēnešu periodu pētījuma veikšanai.

Vēstule tika nosūtīta sekojošu zīmolu Statoil, NesteA24, Lukoil, Viada pārstāvjiem. Atbildes tika saņemtas diametrāli pretējas, kas liek kaut nedaudz mums padomāt arī par mazumtirgotāju attieksmi pret mums:

  • Neste – “Labdien, Diemžēl šādu informāciju nesniedzam.”
  • Statoil – “Labdien. Paldies par Jūsu lūgumu. Šādus cenu apkopojumus Jūs noteikti varat iegūt no ziņu aģentūras LETA datu arhīva par katru dienu, gadu vai periodu, atkārībā no tā, kas Jums interesē.
  • Viada – NAV ATBILDES
  • Lukoil – !!! tika saņemta statistika par pēdējā pusgada periodu visiem degvielas veidiem kas tiek tirgoti Lukoil DUS

Protams būtu labi ja statistiku atsūtītu vairāk kā viens degvielas mazumtirgotājs, bet arī pēc viena mazumtirgotāja iespējams atsekot tendences, jo lai arī mums nepastāvot slepenu vienošanos un karteļu, bet degvielas cenu izmaiņu dinamika ir pārsteidzoši konstanta :

Statoil = NesteA24+1,2sant

Bet nu dati ir apkopoti, papildus pasekots degvielas cenai visu augusta mēnesi un nākamnedēļ tiks publicēta neliela analīze par to cik adekvāti mazumtirgotāji samazina cenas attiecībā uz vairumtirdzniecības cenu.