Vēl nedaudz pāri mēnesim atpakaļ rakstīju par Swedbank nedienām ar baumām par bankas stabilitāti, kā rezultātā daudzi klienti steidzās izņemt naudu no šīs bankas. Toreiz aizkulisēs figurēja informācija, ka šīs baumas iniciēja Parex bankai tuvu stāvošas personas, lai piesaistītu papildus naudas ieguldījumus Parex bankas kontos.

Nu ir pagājis neliels laiciņš un sākusies kustība:

Kāds būs galarezultāts pagaidām nav iespējams izzīlēt, bet starprezultāts ir sekojošs – “Lēmuma rezultātā «Parex banka» kļūs par AS «Latvijas Hipotēku un zemes banka» («Hipotēku banka») meitas sabiedrību. 51% balsstiesīgo akciju nonāks «Hipotēku bankas» īpašumā un par šīm akcijām to tagadējiem īpašniekiem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim kopā tiks samaksāti divi lati. Atlikušās akcijas, kas pieder esošajiem akcionāriem ar balsstiesībām, jeb 34% no bankas kapitāla, tiks ieķīlātas par labu AS «Latvijas Hipotēku un zemes banka», līdz ar to šo akciju balsstiesību izmantošana tiks nodota «Latvijas Hipotēku un zemes bankai». 15% akciju no AS «Parex banka» kapitāla tiks atstātas mazākuma akcionāru īpašumā.

Vienīgais bet… Hipotēku bankai pašai nepieciešams galvojums lai saņemtu kredītu no ziemeļu bankas.

Manas domas par šo visu? mani ieguldījumi bankās nepārsniedz 50000Ls pat ne 5000Ls, tāpēc nekur netaisos skriet un ņemt naudu ārā. vienīgais ko ieteiktu apdomāt un atvērt kādā citā bankā papildus kontu, kurā ieskaitī daļu no pamatbankas līdzekļu, tādējādi ja arī kas notiks būs konts citā bankā kur pieejami līdzekļi tuvākā mēneša/divu dzīvošanai.

Tāpat, pagaidām vēl nav viss skaidrs, lai krāsotu ko baltu ko melnu … pagaidām varu teikt vienīgi to ka laiki mainās bet NEtikumi paliek, kā arī to ka atkal pienākuši laiki, kad aizej gulēt ar vienām “stabilām vērtībām”, bet pamosties ar pavisam citām…

P.S. Tagad varam dzīvot mierīgi līdz nākamajai piektdienai, jo valsts savas rebez vienmēr dara piektdienu vakaros vai brīvdienās.