Brīvdienās biedzot iestājas labs laiks – nelija un pat uzspīdeja saulīte, tāpēc tā vieta lai drinētu viesnīca iesēdos automašīnā un izbraucu palielāku līkumu. Līdz Turku un Lahti neaizbraucu bet savi 120km dienas beigās tika nobraukti. Bet nu par fotokartiņu 🙂

Somijā ceļu policiju gandrīz neredzēt, jo viņu darbu jau sen dara neskaitami simti fotokameru, kas ir uzstāditas uz šosejām, lielceļiem kā arī lielajās pilsētās uz luksoforiem. Rezultātā:

  • ja tiek pārsniegts ātrums, tu tiec nobildēts
  • ja tu šķērso kurstojumu uz “sarkano”, tu tiec nobildēts
  • ja tu brauc pa sabiedriskā transporta joslu, tu tiec nobildēts

viss notiek ātri, mierīgi un bez nekāda riska par korupciju vai subjektīvismu.

Tā nu arī es vakardien nokļuvu viena tāda fotoradara redzeslokā – bridī kad braucu garām vienam no fotoradariem domajot ka neko nepārkāpju nostrādāja fotoradara zibspuldze… tatad fotokartiņa gatava 🙂 Bet paliek jautājums – kad un vai vispār es šo fotokartiņu saņemšu un kadas ir sekas ja es neapmaksāju “fotokartiņas izgatavošanas izmaksas”, kas starp citu ka izradās ir vismaz 115euro (minimālais sods par ātruma pārkāpšanu Somijā).

Varbūt kādam ir pieredze ar soda kvītīm par ātrumu arzemēs (īpaši interesē skandināvijas valstis) un vai soda kvītis tiek sūtītas arī uz Latviju?