Lai nokļūtu Somijā ir iespējams izvēlēties vienu no diviem variantiem:

  • lidmašīna (Air Baltic, Finair)
  • prāmis (Tallink, Superseacat, VikingLine utt)

No izmaksu viedokļa (ja biļeties iegādājas laicīgi) abi brauciena veidi izmaksā salīdzinoši vienādi, tomēr ja dodies uz Somiju ilgāk kā uz pāris dienām labāk tomēr izvēlēties braukt ar savu automašīnu un izmantot kādas prāmju kompānijas pakalpojumus, jo šādi ir iespējams gan apceļot Somiju gan paņemt līdzi vairāk bagāžas (informācijai – AirBaltic iekasē 6Ls par katru bagāžas vienību).

Vienīgais, kas jāņem vērā pirms braukt ar savu auto -jā būt skaidram, kur liksi savu automašīnu, jo lielveikalu stāvvietās ir stāvēšanas laika limiti (bet daudzos arī maksas automāti), bet uz ielām bez maksas stāvvietu praktiski nav, bet tās kuras arī ir ir vainu pilnībā aizņemtas vai arī ir dienas laikā maksā ap 1,6EURO/stundā.

Tāpat neaizmirstiet par navigāciju. Un šeit nelīdzēs papīra kartes, jo Helsinku ceļu tīkls ir tik attīstīts un sazarots, ka pat ar visu navigācijas iekārtu ir iespējams nogriezties nepareizā vietā uz neskaitāmajiem divu un triju līmeņu krustojumiem. Lai justos droši pilnībā pietiek ar Nokia E/N-sērijas telefonu, pieinstalētu NokiaMaps/TomTom Navigator 6 aplikācju un GPS iekārtu (ja vien nav iebūvētais GPS).

P.S. Jā un vēl neaizmirstiet -tikko nobrauksiet no prāmja tā Somu policija palūgs piestāt malā, uzrādīt dokumentus kā arī bagāžnieka saturu. Nu nepatīk viņiem nummurzīmes ar LV izcelsmi.