Lai arī tematam pēc blogsfēras mērauklas jau ir bārda, nesenā ieraksta post scriptum un tam sekojošie komentāri liek uzrakstīt dažas atziņas.

Lai arī blogos un twiiteros informācija par itkā draudošo Swedbank bankrotu parādījās pirmdienas rītā un vēlāk arī tādos “masu saziņas līdzekļos” kā DB.lv un apollo.lv, realitātē šī informācija starp zinošiem cilvēkiem klīda jau kopš pagājušās nedēļas un nedēļas beigās sasniedza “vārīšanās punktu”.

Pie tam informācija nevis vienkārši klīda, bet gan Swedbank zelta klientu programmas klientu menedžeri (vismaz dažās filiālēs), visu piektdienu to vien darīja kā atbildēja uz satraukto klientu vizītām un zvaniem un apliecināja ka ar banku viss ir kārtībā un noguldījumi ir drošībā.

Kāda ir šī ieraksta morāle?

1. LV blogsfērā joprojām “insaideri” ir tikai dažās ap IT saistītās industrijās.
2. Ja arī notiks lata devalvācija vai kādas bankas krahs, tad internetā to varēs uzzināt tikai kad fakts jau būs noticis.

P.S. Arī šis ieraksts ir vairāk vai mazāk fakta konstatācija, jo lai arī esmu Swedbank klients, šīm baumām nepievērsu īpašu uzmanību vairāku racionālu faktu dēļ. Pārējiem varu ieteikt vienu – neturiet visas olas vienā grozā un turiet uzkrājumus vairākās bankās.